Anne Petters, temeli cam olan fakat bir çok farklı malzemeyi bir arada kullanan bir sanatçıdır.

Güzel Sanatlar diplomasını Institute for Ceramics and Glass Art, Hoehr-Grenzhausen, Almanya ve yüksek lisansınıAnne Petters is a multi media artist with a strong background in glass. She received a Diploma in Fine Arts from the Institute for Ceramics and Glass Art, Hoehr-Grenzhausen, Germany and a MFA in Sculpture/ Glass from Alfred University, New York Alfred Universitesinde Heykel ve Cam üzerine yaptı.

1978 yılında Doğu Almanya'nın Dresden şehrinde doğan sanatçı, ülkesinde yaşanan politik değişimi, gerçekliğinin yerle bir edilmesini hayatının ve sanatının temel ilham kaynağı olarak kullanıyor.

Geçimsiz, savunmasız varoluşumuzun anlarını kontrol etme ve sergileme konusundaki ilgisi, onu, şiirsel, metaforik bir cam kullanımı ve doğal fenomenler de dahil olmak üzere diğer materyallere götürür.

Anne Petters, bir çok önemli cam merkezi ve okulu tarafından misafir sanatçı programı ve burslar ile ödüllendirilmiştir. 2014 yılında, İngiliz  sanatına katkılarından dolayı Kraliçe Elizabeth Burs fonuyla ödüllendirilmiştir. Royal Collage of Art'da ders vermis ve şu anda "the City and Guilds" of London Art School'da yöneticilik yapmaktadır.

 

Sanatçı ve Eserleri