6 Başlıkta Camocağı

Cam Ocağı, Türkiye'nin en büyük ve en donanımlı cam ve sanat merkezidir. Riva Deresi kıyısında kurulu, yemyeşil doğaya sırtını vermiş, dingin ama yaratıcılık ile dopdolu bir atmosfer içinde varlığını sürdürür.

Cam ile ilgili çalışmaların merkezi olmak, insanların cama dokunmasını ve camı sevmesine aracı olmak, camın ülkemizde kabul gören temel sanat dallarından biri olmasını sağlamak amacıyla kurulan Cam Ocağı, bu anlamda türlü faaliyetler içindedir. Önce bir cam stüdyosu olarak tasarlanan ama kısa zamanda dünya çapında bir cam merkezine dönüşen Cam Ocağı’nda eğitim ve üretim faaliyetleri kesintisiz olarak devam etmektedir.

Kurumsal Üretim

Etkinliklerimiz

  • Günübirlik Aktiviteler

  • Günübirlik Aktiviteler

  • Günübirlik Aktiviteler

Bünyesinde çağdaş cam sanatından örneklerin de yer aldığı bir cam koleksiyonununda bulunduğu Cam Ocağı, eğitim ve üretim faaliyetlerini mümkün olan en yaratıcı, verimli ve etkili şekilde gerçekleştirmeye özen göstermektedir. Her yaştan öğrencileri kapsayan okul gezileri, özel gösteriler, günlük, iki günlük ve iki haftalık atölye çalışmaları, günlük turlar, şirketler ve diğer gruplar için özel aktiviteler düzenlendiği gibi, meraklı ziyaretçilere de her an kapısı açıktır.

Biz kimiz?

Yılmaz Yalçınkaya

Vakıf Başkanı

Cam Ocağı Vakfı Yılmaz Yalçınkaya, 1950'lerde bir okul gezisinde gördüğü sıcak cama aşık olmuş ve ömrü boyunca bu ateşi takip etmiştir. 2002 yılında küçük bir okul olarak tasarladığı Cam Ocağı Vakfı'nı hayata geçirmiş ve halen tüm heyecanını koruyarak çalışmaktadır.

Kampüsümüz

Cam Ocağı kampüsünde, dünyanın en önemli cam sanatçılarının eserlerinden oluşan bir çağdaş cam koleksiyonu, 48 katılımcı kapasiteli, merkezi ısıtmalı, tam donanımlı bir misafirhane, yarı olimpik bir yüzme havuzu, Riva deresi kıyısında huzurlu bir alan, 40 kişi kapasiteli bir seminer salonu ve çeşit çeşit cam teknigini uygulayabilmek için atölyeler yer almaktadır.

Etkinliklerimiz

Cam Ocağı Vakfı kampüsü şekilden şekle girebiliyor, bir gün bir yılbaşı şenliği ile 1500 kişiyi ağırlarken, ertesi gün 150 kişilik bir şirket ktivitesine ev sahipliği yapabiliyor. Bir gün bir çılgın bilim insanı çocuklara deneyler yaparken ertesi gün bir grup yogi doğa'da rahatlamanın keyfini çıkarabiliyor.

Detay

Bize yazabilirsiniz

    * Zorunlu alanlardır.

    Cam Ocağı bültenimize üye olabilirsiniz.

      s